Wakacje za granicą – warto pomyśleć także wówczas o naszych finansach

Kiedy nadchodzi lato, okres wakacyjny, a my mamy już zaplanowany urlop, warto zacząć planować swoje pakowanie. W zależności od tego w jaką stronę świata się wybieramy, warto uwzględnić różne elementy naszej podróży. Wybierając kraje europejskie, które znajdują się w strefie euro, przed wyjazdem warto wziąć pod uwagę także fakt, że będąc na miejscu i chcąc dokonać zakupów, trzeba będzie zapłacić w innej walucie. Dlatego też mamy w tym przypadku kilka opcji, które pozwolą nam na różne korzystne rozwiązania.


Konto walutowe (Comparic – kurs euro) – pozwala na płatności kartą bez pobierania dodatkowych prowizji za przewalutowanie naszych zasobów finansowych


Zanim wyjedziemy za granicę może założyć sobie dodatkowe konto walutowe, dzięki czemu będziemy mogli płacić kartą za granicą bez konieczności ponoszenia dodatkowego obciążenia finansowego wynikającego z naliczenia przewalutowania. Oczywiście istnieją również w Polsce możliwości posiadania kont, które dokonają przewalutowania pieniędzy całkowicie za darmo, płacąc kartą za granicą. Nie mniej jednak, jeśli nie chcemy się później niemiło rozczarować, warto wziąć tę kwestię pod uwagę.

Wyjeżdżając za granicę warto mieć także zasób gotówki w portfelu. Warto wcześniej udać się do kantoru, aby wymienić pieniądze najkorzystniej


Warto mieć także przy sobie jakiś zasób gotówki. Czasem wyjeżdżając za granicę udajemy się w miejsca nieco mnie turystyczne, gdzie kantory będą miały dosyć wysoki kurs euro. Aby tego uniknąć warto sprawdzić przed wyjazdem kurs tej konkretnej waluty oraz zakupić w kantorze preferowaną ilość pieniędzy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy, a wyjeżdżając za granicę będziemy zabezpieczeni także pod takim względem. W razie problemów z kartą płatniczą na miejscu lub z bankiem dodatkowy zastrzyk gotówki jest wskazany. Podejmując się dosyć rzadkich wyjazdów zagranicznych często zapominamy, że kwestia związana z finansami również jest niesamowicie istotna i warto mieć na uwadze także ją.

Comparic